БЕСІДА «Руки – основний носій збудників хвороб»



БЕСІДА
«Руки – основний носій 
збудників хвороб»
Бесіда на тему "Руки-носій інфекцій"
Миття рук – не просто звичка , це спосіб уберегтися від багатьох інфекційних хвороб.

Хвороби брудних рук - це серйозноУ наш час важко знайти людину , яка б не знала , що потрібно дотримуватися правил гігієни: чистити зуби , підтримувати порядок там , де живеш і , звичайно , мити руки. Все це стало для нас звичним , і ми часто навіть не замислюємося про те , що буде , якщо цього не робити. Але звичка мити руки дуже важлива, вона рятує нас від багатьох небезпечних хвороб.
Навіщо мити руки?
Обов’язкове миття рук перед їжею і після відвідування туалету – не просто примха . Це необхідність , покликана захистити наш організм від безлічі хвороботворних мікроорганізмів , які скупчуються на руках.
Руки – наш головний інструмент , який ми постійно застосовуємо в побуті. Ми беремося за найрізноманітніші предмети: дверні ручки , поручні , гроші , комп’ютерну мишу . Але ж всі ці речі зовсім не стерильна , на них знайшли притулок тисячі хвороботворних мікроорганізмів. Торкаючись до цим забрудненим речам , ми переносимо частину мікробів на руки.
 
Які хвороби можна « зловити» через немиті руки?
Дуже багато інфекційні захворювання можна підхопити через немиті руки. Серед них:
o    холера
o    черевний тиф
o    гепатит А
o    дизентерія
o    грип та інші ГРВІ
o    сальмонельоз
o    хвороби , викликані глистами
Збудники цих та багатьох інших хвороб потрапляють на руки. Потім ми торкаємося руками до обличчя , беремо немитими руками їжу або « тягнемо » не миті руки в рот , і тим самим відкриваємо доступ інфекції в організм.
Звичайно , при міцній , оперативно працюючій , імунній системі подібні проникнення ворожих лазутчиків повинні бути нейтралізовані. Але якщо імунітет ослаблений , то ми ризикуємо « роздобути » одну з хвороб брудних рук.
 
Кишкові інфекції
Кишкові інфекції дуже часто потрапляють в організм через брудні руки. Їх частота особливо зростає влітку , коли температура повітря сприяє активації хвороботворних мікроорганізмів. Ознаки кишкових інфекцій – нудота , блювота , пронос.
Кишкові інфекції можуть бути різними за агресивності і здатні приводити до небезпечних наслідків : обезводнення , різкого підвищення температури , і можуть навіть становити загрозу життю .
 
Гострі респіраторні інфекції
У сезон простудних захворювань часте миття рук є одним з головних засобів , щоб не допустити хвороботворні мікроби в організм. Цей метод дієвий і для бактерій , і для вірусів. Регулярне миття рук в кілька разів знижує ймовірність заразитися ГРВІ
ГРВІ та відомий нам усім представник цього класу хвороб грип особливо небезпечні своїми ускладненнями , серед яких запалення легенів , отит , менінгіт.
 
Гепатит А
Вірус гепатиту А теж можна підхопити через забруднені руки. Спосіб передачі цього захворювання фекально -оральний. Тобто немиті після туалету руки або забруднена їжа відкривають доступ інфекції в організм. Потім з кров’ю вірус потрапляє в печінку і руйнує її клітини – гепатоцити .
Це серйозне захворювання , яке порушує роботу печінки і вимагає довгого лікування . Гепатит може протікати важко і привести до незворотних порушень в печінці.
 
Глисти
Погладивши тварину , в якому живуть глисти , а потім забувши помити руки – це дуже частий спосіб потрапляння глистів в організм людини. Найпоширеніші глисти , які потрапляють в нас таким шляхом : гострики й аскариди . Вони здатні доставити нам масу неприємностей у вигляді нудоти , слабкості , головних болів. Личинки можуть потрапити в легені , м’язи , очі і осісти там . Може розвинутися непрохідність кишечника , з’явитися алергія , а також виникнути інші грізні прояви появи в організмі « квартирантів ».
Від усіх цих небезпечних хвороб нас рятує проста процедура – миття рук . Уникнути хвороб брудних рук можна за допомогою застосування універсального засобу – мила. Це дезінфікуючий засіб видаляє до 99 % осівших там вірусів і бактерій.
 
Коли мити руки?
o    Мийте руки після відвідування туалету .
o    Обов’язково мийте руки перед їжею
o    Мийте руки , прийшовши додому
 
Технологія миття рук
Не варто мити руки неякісно , для галочки , адже таке миття може не принести потрібного ефекту і на руках залишиться занадто багато мікробів. За технологією потрібно кілька разів ретельно намилити руки милом , а потім змити його під проточною теплою водою. Тільки так ми зможемо видалити з рук хвороботворні мікроорганізми.
Як правильно мити руки (ІНСТРУКЦІЯ)

Як правильно мити руки?

Мити руки потрібно проточною водою з милом – це найефективніший спосіб. Так ми фізично змиваємо бруд і віруси. Краще обирати рідке мило, особливо в публічних місцях чи в офісі. Тверде мило допускається вдома, де ним користується обмежена кількість людей, у стані здоров’я яких ви впевнені.
Якщо у громадському місці є лише брускове мило, краще просто помити руки водою та скористатись антисептиком опісля. Важливо мити руки перед туалетом. Статеві органи – ті ж слизові оболонки, через які можемо інфікуватись.
  1. Зволожуємо руки водою.
  2. Беремо достатню кількість мила.
  3. Потерти долоні одна об одну, а також з тильного боку, між пальцями та поверхню долоні.
  4. Змиваємо руки проточною теплою водою.
  5. Витерти руки одноразовою серветкою чи паперовим рушником.
 
Психологічні ефекти
Миття рук володіє не тільки « дезінфікуючою дією » , але і допомагає з точки зору психології . Вчені з’ясували , що миття рук допомагає позбутися від неприємних спогадів і може зняти напругу після прийняття серйозного рішення . Цим відкриттям можна користуватися , щоб зняти втому і трохи розслабитися . Правда захоплюватися таким « психологічним » миттям рук напевно все-таки не варто , інакше є ризик перетворитися на параноїка , якому буде необхідно « для заспокоєння » мити руки щогодини.

Мийте руки по мірі необхідності , це допоможе уникнути цілого ряду неприємностей і зберегти здоров’я!

Немає коментарів:

Дописати коментар

  1 вересня – День знань – особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, ...